Archiwum wpisów

 

Biskup Paweł Socha przechodzi na emeryturę

W poniedziałek, 16 stycznia 2012 roku, w komunikacie wydanym w południe, nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore poinformował, że papież Benedykt XVI przyjął rezygnację bpa Pawła Sochy, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Trzeba powiedzieć, że bp Paweł związany był z pieszą pielgrzymką. Wielokrotnie żegnał nas wychodzących z gorzowksiej katedry i oczywiście wiele razy witał nas na Jasnej Górze. Dziś dziękujemy bp. Pawłowi za 38 lat posługi biskupiej w naszej diecezji.

 

Linki zewnętrzne:

 

Komunikat Numcjatury Apostolskiej

Nota biograficzna o bp. Pawle Sosze

 

Wesoła nowina: Panna porodziła Syna!

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składamy Wam najszczersze życzenia: 
błogosławieństwa od przychodzącego Chrystusa, opieki Jego Matki, Maryi
oraz tego, co po ludzku jest każdemu bardzo potrzebne – zdrowia, radości i ludzkiej życzliwości,
a nade wszystko miłości, która pozwoli przetrwać najtrudniejsze chwile.

Niech świąteczna radość owocuje w Waszym życiu przez cały nadchodzący 2012 rok.

 

 

 

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Wojciecha Krajenty

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w Kowalowie. Rozpoczną się już w środę, 7 grudnia br. Mszą świętą o godz. 19:30 sprawowaną w intencji śp. ks. Wojciecha.

Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta zostanie odprawiona w czwartek, 8 grudnia o godz. 12:00 również w Kowalowie. Po Mszy świętej nastąpi złożenie ciała do grobu przy kościele parafialnym.

Zmarego kapłana i przyjaciela dzieła pielgrzymkowego polecamy modlitwie.

  

(fot. Mariusz Szpakowski)

Odszedł do Pana

 

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym...

 

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w niedzielę, 4 grudnia 2011 roku, po długim czasie choroby i hospitalizacji zmarł ks. kan. Wojciech Krajenta.

 

Ksiądz Wojciech urodził się w 1948 roku w Międzyrzeczu. Święcenia kapłańskie przyjął w Żarach w roku 1974. Pracował jako wikariusz w Zielonej Górze, Witnicy i w Gorzowie Wielkopolskim. Od roku 1981 był proboszczem parafii pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła w Kowalowie. Pełnił także urząd dziekana w dekanacie Rzepin.

Ksiądz Wojciech był wieloletnim Kwatermistrzem Pielgrzymki z Gorzowa Wielkopolskiego na Jasną Górę. Gdy zaczęło szwankować zdrowie, nie zostawił pielgrzymów samych. Wciąż pomagał organizować nasze pielgrzymowanie, poprzez poszukiwanie darczyńców i sponsorów, za co będziemy zawsze Mu wdzięczni.

Dziś dziękujemy Bogu za osobę księdza Wojciecha Krajenty i śpiewamy hymn uwielbienia za wszystkie wielkie rzeczy, które uczynił Bóg przez Jego posługę i pracę.

 Requiescant in pace

 

Wszystkiego dobrego, czyli imieniny kierownictwa :)

 

W tak ważnym dniu, jakim są imieniny, chcemy dziś być przy dwóch szczególnych kapłanach dla naszej pielgrzymkowej wspólnoty. Chcemy modlitewnym westchnieniem pamiętać o Kierowniku Pielgrzymki, ks. Andrzeju Tomys oraz Kwatermistrzu Pielgrzymki, ks. Andrzeju Wręczyckim.

Składamy Wam, drodzy solenizanci, najszczersze życzenia: wielu łask Bożych i sił w codziennej pracy duszpasterskiej, a przy tym wiele zdrowia, radości i miłości doświadczanej od parafian… i pielgrzymów.

 

 

Konkurs - szczegóły

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest nagroda rzeczowa (najczęściej będzie to książka). Aktualne pytanie konkursowe, regulamin, a także rozwiązanie minionych konkursów znajdziecie tutaj.

 

22 października - wspomnienie obowiązkowe bł. Jana Pawła II, papieża

 

Dziś po raz pierwszy wspominamy w liturgii bł. Jana Pawła II, papieża. Pamiętajmy dziś w naszych modlitwach o dziękczynieniu za beatyfikację Papieża Polaka. Prośmy o Jego wstawiennictwo w naszych wszystkich sprawach, polecając także wszystkich pielgrzymów, darczyńców i gospodarzy.

Karol Józef Wojtyła urodził się w 1920 r. w Wadowicach. Wyświęcony na kapłana w Krakowie, kontynuował studia teologiczne w Rzymie. Po powrocie do kraju pełnił różne obowiązki duszpasterskie i akademickie. Mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, w roku 1964 został jej arcybiskupem metropolitą. Uczestniczył w pracach Soboru Watykańskiego II. 16 października 1978 r. wybrany na papieża, przyjął imię Jana Pawła II. Jako gorliwy pasterz otaczał szczególną troską przede wszystkim rodziny, młodzież i ludzi chorych. Odbył liczne podróże apostolskie do najdalszych zakątków świata. Szczególnym owocem jego spuścizny duchowej są m.in. bogate magisterium, promulgacja Katechizmu Kościoła Katolickiego, Kodeksu Prawa Kanonicznego Kościoła łacińskiego i Kościołów wschodnich. Zmarł w Rzymie 2 kwietnia 2005 r., w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego (II Niedziela Wielkanocna).

 

A niżej małe przypomnienie jak było w Rzymie podczas beatyfikacji Jana Pawła II.

 

  

 

 

Konkurs

Aby wygrać książkę-niespodziankę, wystarczy wziąć udział w konkursie.

Należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe, a odpowiedź wysłać meilem na adres grupabn@o2.pl.

Spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi, zostanie wylosowana jedna osoba. Z każdego adresu e-mail można przesłać tylko jedną odpowiedź. Termin nadsyłania odpowiedzi mija w piątek, 21 października 2011 roku o godzinie 23.59.

 

Pytanie konkursowe: Co oznacza grecki termin akathistos?

 

Akatyst ku czci Bogurodzicy 

 

O, Waleczna Hetmanko, zwycięską wdzięczności pieśń,


z niewoli wyswobodzeni, słudzy Twoi, niesiem Ci, Bogarodzico.


Ty, która posiadasz moc niezwyciężoną, od wszelkich nieszczęść wybaw nas,


byśmy do Ciebie wołali: Witaj, oblubienico Dziewicza.

 

   

W kościele seminaryjnym w Paradyżu, w sobotę, 22 października br. będzie miało miejsce szczególne nabożeństwo maryjne, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.

Plan nabożeństwa jest następujący:

1730        – Różaniec

1830        – Msza święta

                krótka przerwa

2000        – Akatyst ku czci Bogurodzicy

 

Akatyst jest hymnem liturgicznym. W cerkwi prawosławnej i cerkwiach greckokatolickich, zdaje się być najważniejszą formą pobożności maryjnej. „Akatyst ku czci Bogurodzicy” pochodzi najprawdopodobniej z przełomu V i VI wieku, a jego autorstwo przypisuje się Romanowi Pieśniarzowi.

Około VII wieku, akatyst dotarł na Zachód, gdzie został przetłumaczony na język łacinę i stał się inspiracją średniowiecznej pobożności maryjnej. Następnie tłumaczony na wiele języków, wywarł wpływ na ogólnie pojętą twórczość maryjną. Na język polski hymn przetłumaczono w 1965 roku. Dokonał tego polski jezuita, Mieczysław Bednarz.

Tematem akatystu jest udział Matki Bożej w ziemskim życiu Jezusa i w Jego Kościele. Hymn ku czci Bogurodzicy składa się z kontakionów (krótkich strof kończących się Alleluja) oraz ikosów (dłuższych strof zakończonych wezwaniem: Witaj, oblubienico dziewicza). Akatyst wykonuje się w postawie stojącej.

 

 

7 października - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Dzisiejsze wspomnienie zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto 7 października 1571 r. Sułtan turecki Selim II pragnął podbić całą Europę i zaprowadzić w niej wiarę muzułmańską. Ówczesny papież - św. Pius V, dominikanin, gorący czciciel Matki Bożej - usłyszawszy o zbliżającej się wojnie, ze łzami w oczach zaczął zanosić żarliwe modlitwy do Maryi, powierzając jej swą troskę podczas odmawiania różańca. Nagle doznał wizji: zdawało mu się, że znalazł się na miejscu bitwy pod Lepanto. Zobaczył ogromne floty, przygotowujące się do starcia. Nad nimi ujrzał Maryję, która patrzyła na niego spokojnym wzrokiem. Nieoczekiwana zmiana wiatru uniemożliwiła manewry muzułmanom, a sprzyjała flocie chrześcijańskiej. Udało się powstrzymać inwazję Turków na Europę.

Zwycięstwo było ogromne. Po zaledwie czterech godzinach walki zatopiono sześćdziesiąt galer wroga, zdobyto połowę okrętów tureckich, uwolniono dwanaście tysięcy chrześcijańskich galerników; śmierć poniosło 27 tys. Turków, kolejne 5 tys. dostało się do niewoli.

Pius V, świadom, komu zawdzięcza cudowne ocalenie Europy, uczynił dzień 7 października świętem Matki Bożej Różańcowej i zezwolił na jego obchodzenie w tych kościołach, w których istniały Bractwa Różańcowe. Klemens XI, w podzięce za kolejne zwycięstwo nad Turkami odniesione pod Belgradem w 1716 r., rozszerzył to święto na cały Kościół. W roku 1883 Leon XIII wprowadził do Litanii Loretańskiej wezwanie "Królowo Różańca świętego - módl się za nami", a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Tekst za: Internetowa Liturgia Godzin, www.brewiarz.pl.

 

 

Odpust różańcowy w Rokitnie 

 

Nie ma w życiu problemu, którego by nie można rozwiązać za pomocą Różańca
S. Łucja z Fatimy

  

Matko Boża Cierpliwie Słuchająca, módl się za nami!

Różaniec w swej prostocie i głębi pozostaje modlitwą o wielkim znaczeniu, przynosząc owoce świętości. W nim odbija się echem modlitwa Maryi. Jej nieustanne Magnifikat za dzieło odkupienia jest syntezą wiary, podporą nadziei i żarem miłości. Przez różaniec lud chrześcijański wstępuje do szkoły Maryi. Na pielgrzymkowym szlaku każdego dnia sięgamy po różańcowe paciorki, aby wypraszać potrzebne łaski dla nas i naszych bliskich.

Dnia 2 października 2011r., bracia i siostry z kół żywego różańca z diecezji przybędą do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W sercu przywiozą swoje modlitwy, prośby i dziękczynienia.

 

Czujmy się i my, jako pielgrzymi, kroczący do Matki Bożej, zaproszeni do uczestnictwa w tym szczególnym dniu odpustowym w Rokitnie.



 


Nasza obecność w szkole Maryi przebiegać będzie według następującego planu:

 

  • 07.30 – Msza św. i Godzinki o NMP
  • 09.00 – Msza św. wotywna z homilią
  • 10.00 – Różaniec na dróżkach różańcowych prowadzony przez Róże Żywego Różańca ze Świebodzina
  • 10.45 - Przerwa
  • 11.00 – Występ Młodzieżowej Orkiestry Mandolinistów z Kolska
  • 11.25 – Wykład formacyjny prowadzony przez s. Wioletę Ostrowską – loretankę z redakcji „Różańca” z Warszawy
  • 11.50 – Przygotowanie do Mszy św.
  • 12.00 – Główna Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego dr. Stefana Regmunta
  • 14.45 – Nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki różańcowej – Akt Zawierzenia
  • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.
  • 17.30 – Nabożeństwo Maryjne i Msza św. wotywna z homilią
  • 21.00 – Apel Maryjny

 

Opr. na podstawie informacji ze strony Kurii Biskupiej.

 

 

26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej

W tym dniu Kościół w Polsce wspomina w liturgii Maryję, czczoną w wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, do której pielgrzymujemy. Poniżej krótka wzmianka z Mszału Rzymskiego - z wprowadzenia do liturgii na tę uroczystość. Zamieszczamy również link do strony jsanogórskiej, a tam filmy, zdjęcia i dużo ciekawych tekstów dot. Uroczystości NMP Częstochwoskiej. Zapraszamy do zapoznania się z historią Cudownego Obrazu.

"Władysław, książę opolski, wybudował na Jasnej Górze klasztor dla paulinów i oddał im pod opiekę obraz Matki Bożej, czczony na jego zamku. Wkrótce obraz zasłynął cudami. Cześć jego wzrosła od czasów obrony Jasnej Góry przed Szwedami. W roku 1717 obraz został uroczyście ukoronowany i Jasna Góra stała się głównym ośrodkiem kultu Matki Bożej w Polsce."

 

Link do filmów, zdjęć i tekstów

 

Spotkanie popielgrzymkowe

Kochani pielgrzymi grupy Biało-Niebieskiej, zapraszamy was na spotkanie popielgrzymkowe.

Gdzie? Rokitno, Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej.

Kiedy? Piątek, 26 sierpnia 2011 roku.

Skąd wyjazd? Wyjazd autokarem z parafii p.w. NMP Królowej Polski (przy ul. Żeromskiego 22).

Godzina? Wyjazd o 16.00, powrót ok. 23.00.

Za ile? Za symboliczne 5 zł.

Co w programie? Wspólna Msza święta, ognisko, pogaduchy i wiele innych przyjemnych rzeczy, wspólny Apel Maryjny prowadzony przez naszą grupę.

Autokar ma ograniczenia miejscowe, jednak zachęcamy do wspólnego przejazdu. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności i rezerwację miejsca w autokarze. W tej sprawie kontaktujcie się z Matką Dyrektor (Ewcią) lub dk. Maćkiem. Kontakt telefoniczny, meilowy lub przez facebooka.

Powyższa informacja powstała we współpracy z Matką Dyrektor, która pozdrawia cieplutko :)

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Dla wszystkich pielgrzymów i świadków pielgrzymowania przygotowaliśmy Konkurs Fotograficzny. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

 

Powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze

Kolejną dzisiejszą grupę pielgrzymów wchodzących na Jasną Górę stanowi 29. Piesza Pielgrzymka Diec. Zielonogórsko-Gorzowskiej. Zgromadziła ona w tym roku 1 tys. 600 osób w 21 grupach. Pielgrzymkę tworzą cztery człony wędrujące promieniście: Głogów (który pielgrzymuje najdłużej, bo już od 30 lat) oraz Gorzów i Zielona Góra (28 lat). Pielgrzymowano pod hasłem: „W komunii z Bogiem”. Trasa liczyła od 300 do 450 km, najkrótszą pokonano w 10 dni, a najdłuższą w 15. W czasie drogi pielgrzymi dziękowali za beatyfikację Jana Pawła II, a jedną z ważniejszych intencji była modlitwa za Ojczyznę. 

Nad całością czuwał 
ks. Andrzej Tomys z Gorzowa. W pielgrzymce uczestniczyło także 38 kapłanów, 12 kleryków, i 6 sióstr zakonnych. Wiek najstarszego pątnika to 77 lat, najmłodszego 1 rok. 

Utrudzonych pielgrzymów witał na Jasnej Górze bp diecezji Stefan 
Regmunt. „Będę mówił w homilii, że przede wszystkim musimy nie bać się zaprosić Jezusa, nie bać się Go zaprosić nie tylko do chorych, do tych których dotknęły jakieś klęski żywiołowe, ale zaprosić w codzienne życie, to normalne, kiedy również się radujemy. Trzeba być odważnym i powiedzieć: i w radościach, i w smutkach, Jezu chcemy być z Tobą” - podkreślił bp Regmunt. 

Co roku w pielgrzymce wędrują nauczyciele, przeżywając Nauczycielskie ‘Warsztaty w Drodze’. W tym roku to już 19. Ogólnopolskie Warsztaty, w których pielgrzymowały 62 osoby. 

„19 lat temu parę osób wymyśliło, że chcą modlić się za szkołę, i to są nauczyciele z całej Polski, i tak to jest przez 19 lat - wyjaśnia ks. Krzysztof 
Hołowczak, przewodnik grupy – Temat tegorocznych warsztatów to ‘Szkoła we wspólnocie z rodziną i Kościołem’. Rozmawialiśmy o tym, żeby uczyć mądrze, bo nie sztuka być nauczycielem, sztuką jest być dobrym nauczycielem i naprawdę przekazywać dobrą wiedzę, także wiarę i polskość”. 

Małgorzata 
Ircha, dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I I II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi mówi: „Po raz pierwszy pojawiłam się na warsztatach wtedy, kiedy wygrałam konkurs na dyrektora szkoły. Bardzo się tym przestraszyłam, i wtedy koleżanka powiedziała mi o tej formie pielgrzymowania, i przyznaję, że na tych pierwszych warsztatach zyskałam taką ogromną siłę duchową, że od tego czasu jestem po prostu już na każdych, i wakacje tak planuję, żebym mogła uczestniczyć w pielgrzymce”. 

Z Gorzowa, 31 lipca wyruszyły 4 grupy: brązowa, biało–czerwona, biało–niebieska i akademicka. Wcześniej wyruszyli pątnicy z podgorzowskich miast: 29 lipca z Kostrzyna n. Odrą, 30 lipca z Rzepina i Strzelec Krajeńskich. Wszystkie grupy diecezji zielonogórsko–gorzowskiej połączą się 12 sierpnia przed Jasną Górą. 

Ks. Stanisław 
Wencel z Rzepina pieszo wędruje 29 raz, 7. Razy uczestniczył w pielgrzymce rowerowej. „To jest taka potrzeba, to są rekolekcje w drodze. Ludzie mają swoje intencje, i to wszystko przynoszą, żeby złożyć Matce Bożej, żeby prosić Ją o te różne sprawy, które ich nurtują i męczą” – mówi kapłan. 

„W trasie od 14 dni byliśmy. To był czas wielu trudów, ale także wielu pięknych spraw. Każdy swoje intencje tutaj przyniósł” – mówi ks. Piotr 
Bartoszek, wikariusz parafii Strzelce Krajeńskie, przewodnik grupy srebrnej. 

Pierwsza Piesza Pielgrzymka z Gorzowa na Jasną Górę wyruszyła w 1983 roku, którą zorganizował i poprowadził ks. Witold Andrzejewski. Była to pielgrzymka, która przecierała szlak pielgrzymi. Uroczyste wyjście wszystkich, którzy zjechali z wielu miejscowości naszej diecezji odbywało się przy dźwiękach orkiestry z Gorzowa Wlkp. 

Pątnicy zgromadzili się na Mszy św. o godz. 12.00 w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył bp Stefan Regmunt (
powitaniehomilia). 

zdjęcia z Pielgrzymki Zielonogórsko-Gorzowskiej - patrz 
galeria (na dzień dobry - Piękna) :)
 

Biuro Prasowe Jasnej Góry, www.jasnagora.com 

Zaproszenie bez ściemy

„siostro” „bracie” to słowa bez ściemy

Wchodząc na stronę grupy Biało-niebieskiej zakładam, że jesteś pielgrzymem lub zamierzasz nim być. Dobrze trafiłeś!!! Zapraszam Cię do wspólnego wędrowania, zarówno tego duchowego, które jest modlitewnym wspieraniem pielgrzymów idących pieszo, ale nade wszystko namawiam Cię do wybrania się na pielgrzymi szlak.

         Spróbuj sobie wyobrazić ekstremalne warunki. Zmęczenie, czasem ból, kolejka pod prysznic, kiepski sen, wczesne pobudki – taki stan rzeczy można wyobrazić sobie dość szybko i łatwo i co najważniejsze, takie wyobrażenie, to nie najlepszy sposób na reklamę naszej grupy. Ale… ale… wyobrażaj sobie dalej. Mimo tych sytuacji, które normalnie prowokują zaciskanie zębów i pięści oraz otwarcie scyzoryka w kieszeni – wyobraź sobie ludzi, którzy ograniczają narzekanie do minimum, sami mając mało, pytają czy nie jesteś w potrzebie, obcy Tobie ludzie mówią do Ciebie „bracie”, „siostro” i nie ma w tym ściemy – tak Cię traktują. Nad to nie kryją się ze swoją wiarą lub z faktem poszukiwania jej. Nawet księża wydają się być, „bardziej przystępni” i siostry zakonne „mniej święte” – ale to tylko się wydaje, gdyż poznanie ich życia pokaże Ci, że są tacy zawsze, lub przynajmniej się starają.

Może przestań już wyobrażać sobie te sytuacje, zmień wirtualny świat na bardziej realny i zapisz się na pielgrzymkę i choć z nami. Czekamy na Ciebie.


Ks. Mariusz Dudka - przewodnik

 

 

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim Pielgrzymom i Przyjaciołom naszej Grupy składamy naserdeczniejsze życzenia.

 

 

 

Święcenia Diakonatu

W sobotę, 14 maja br. o godz. 11.00 w zielonogórskim kościele konkatedralnym pw. Św. Jadwigi Śląskiej Biskup Paweł Socha udzieli sakramentu święceń w stopniu diakonatu 19 alumnom naszego seminarium w Paradyżu. Zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości, a w sposób szczególny o pamięć modlitewną za kandydatów.

Wśród nowowyświęconych diakonów, będą pielgrzymi naszej grupy: Maciej Drozd oraz Krzysztof Kolanowski, a także kroczący dwukrotnie z nami Piotr Deptuch.

Popielgrzymkowe słowo Przewodnika 

Dziś nic nie przychodzi łatwo; nie ma łatwych pytań i co za tym idzie prostych odpowiedzi; nie ma łatwych dróg i wygodnego kroczenia. W życiu przychodzi o swoje powalczyć, zmierzyć się z trudnościami; bo jak mówi pewna reklama – tylko to mamy za darmo, co zrobimy sami.

My tego roku, jako grupa Biało-Niebieska, wyszliśmy na trasę rekolekcji w drodze, wyszliśmy zmagać się ze sobą, ze swoimi wadami, planami, marzeniami, wyszliśmy rozważać co dla nas dobre, co potrzebne dla bliskich. Bóg przewodził nam i tym rozważaniom, a Maryja towarzyszyła – czy są tego owoce?

Na to pytanie niech odpowie sobie, a może i bliźniemu, każdy tegoroczny Pielgrzym.

Ja dziękuję całej "jakże fenomenalnej" grupie za wspólne bycie razem, za modlitwę, rozmowy, wygłupy – za wszystkie doświadczenia. Nie będę wymieniał poszczególnych zadań i funkcji – wszystkim dziękuję, gdyż bez Ciebie :) było by inaczej – kto wie czy nie gorzej. Dziękuję każdemu z Was za to, że mogłem przeżyć swoje własne rekolekcje, że mogłem po prostu być i czuć się dobrze.

Za wszelkie porażki, niepowodzenia przepraszam.

A już dziś zapraszam do pielgrzymowania za rok.

ks. Mariusz Dudka

 

Boże Narodzenie w każdym z nas

 

Ponieważ w Betlejem zawsze jest Boże Narodzenie,

w sercach chrześcijan każdy dzień jest Bożym Narodzeniem.

Jan Paweł II

 

Drodzy Pielgrzymi,

Kochani Przyjaciele naszej grupy,

Szanowni Państwo,

Z racji Świąt Narodzenia Pańskiego przyjmijcie od nas moc najszczerszych życzeń: dużo zdrowia i radości, nieustającej wiary, nadziei i miłości. Niech Chrystus, który tej nocy przychodzi na świat, każdego dnia rodzi się na nowo w sercach Waszych i Waszych Bliskich, a Maryja, która przyniosła światu Zbawiciela - niech otacza Was matczyną opieką.

Nowy Rok niech przyniesie wiele pomyślności w życiu rodzinnym, zawodowym i osobistym.

Tego wszystkiego życzy Grupa Biało-Niebieska wraz z Administracją Strony :)

 

Spotkanie dla pielgrzymów BN

Zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe (to najbardziej oficjalne), które odbędzie się w piątek, 17 września br. przy parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim (ul. Niemcewicza 35).

Rozpoczęcie Mszą świętą w kościele o godzinie 18:30, a następnie spotkanie przy ognisku i czas wspomnień po minionej pielgrzymce. A skoro ognisko, to także kiełbaski (mimo piątku).

Zapraszamy i do zobaczenia! :)  

 

Zaproszenie na koncert dziękczynny

W piątek, 27 sierpnia 2010 roku odbędzie się koncert dziękczynny dla wszystkich idących i duchowych pielgrzymów grupy Biało-Niebieskiej, a także dla wszystkich darczyńców i ludzi dobrej woli, dzięki którym w tym roku mogliśmy kroczyć na Jasną Górę.

Nasze dziękczynienie rozpocznie się wspólną Mszą Świętą o godzinie 18:30 w kościele parafialnym p.w. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim, a po Eucharystii przeżywać będziemy czas koncertu.

Do wspólnego udziału i świętowania zapraszamy wszystkich, którym bliska jest grupa Biało-Niebieska i dzieło pieszej pielgrzymki.

 

Dostaliśmy to, na co nie zasłużyliśmy...

Tegoroczne wędrowanie do szczytu jasnogórskiego zakończone… Ale pielgrzymka trwa nadal, bo teraz nadszedł czas na bycie świadkiem Miłości w naszych rodzinach, środowiskach pracy i nauki. Przeszliśmy pieszo ponad 400 km. W czasie drogi słuchaliśmy konferencji, modliliśmy się i śpiewaliśmy. W czasie wieczorów trwaliśmy na modlitwie Apelu Jasnogórskiego, a w Choryni przeżyliśmy cudowną adorację krzyża.

W Kamieńcu odwiedził pielgrzymkę pierwszy przewodnik naszej grupy – ks. Stanisław Czerwiński, który obecnie jest kustoszem relikwii świętego Jakuba Starszego w Jakubowie. Przybliżył podczas Mszy świętej sylwetkę Świętego i udzielił błogosławieństwa relikwiami, a w czasie marszu opowiedział o kulcie świętego Jakuba i muszlach jakubowych, którymi zostaliśmy obdarowani.

W Gostyniu po Mszy świętej i – jak zawsze pod wyśmienitym obiedzie – mogliśmy wysłuchać koncertu ewangelizacyjnego w wykonaniu zespołu Pray&Play.

Na Jasnej Górze, u stóp Czarnej Madonny powitał nas nasz Pasterz – Biskup Stefan Regmunt, który przewodniczył Mszy świętej i wygłosił do nas kazanie. O godzinie 17 mogliśmy uczestniczyć w drodze krzyżowej przygotowanej przez pielgrzymów nauczycielskich Warsztatów w drodze. Po Apelu Jasnogórskim trwaliśmy na czuwaniu modlitewnym, które w tym roku prowadziły grupy zielonogórskie. Nasze pielgrzymkowe spotkanie z Panią Jasnogórską zakończyła nocna Msza święta o 23.30.

To tylko króciutka relacja z tegorocznej pielgrzymki. Myślę, że niebawem pojawi się obszerniejsza i oczywiście pojawią się nowe zdjęcia, na które wszyscy czekamy.

XXVIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wyruszyła do Częstochowy.

Naszym tegorocznym rozważaniom towarzyszy hasło: "Bądźmy świadkami Miłości". Od strony duchowej wspiera nas i przewodzi nam ks. Mariusz Dudka, który już z grupą Biało-Niebieską pielgrzymował. Jak zwykle nie brakuje tak wielu wspaniałych Braci i Sióstr, którzy przez długi okres czasu działali, byśmy mogli wyruszyć na pielgrzymkowy szlak. 

Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego pielgrzymowania. Staropolskim "Bóg zapłać!" dziękujemy naszym Darczyńcom - Firmom i Osobom Prywatnym. Dziękujemy naszym Duchowym Pielgrzymom!

Prosimy - wspierajcie nas swoją modlitwą podczas trwania pielgrzymki, byśmy w drodze nieustali. My zapewniamy także o naszej modlitwie.

 

Kłopoty techniczne

Pojawiły się kłopoty techniczne z obsługą skrzynek kontaktowych na naszej stronie. Chcąc się z nami skontaktować, proszę korzystać ze swoich programów pocztowych wysyłając wiadomości na następujące adresy:

- grupabn@o2.pl - sprawy ogólne

- intencjebn@o2.pl - skrzynka intencji modlitewnych (do 27 lipca)

- drozmaciej@o2.pl - kontakt z autorem strony.

Osoby, które próbowały skontaktować się przez formularze, proszę o ponowny kontakt w tradycyjny sposób.

I zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi...

 

 kochanym siostrom pielgrzymkowym - Pauli i Ewie - z racji kolejnych urodzin składamy najszczersze życzenia. Niech Maryja Królowa Polski, do której wspólnie wędrujemy będzie dla Was pośredniczką wszelkich łask od Boga. Niech każdego dnia dopisuje Wam radość (Wy zawsze jesteście radosne), szczęście, zdrowie i wszelka ludzka życzliwość. Pamiętamy o Was w modlitwie.

 

Tego Wam życzą Bracia i Siostry z grupy Biało-Niebieskiej.

 

P.S. Z grupy szarej również :p

 

 

 

 

 

Zaproszenie

SPOTKANIE POPIELGRZYMKOWE, dla wszystkich uczestników Pieszej Pielgrzymki z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę, odbędzie się w niedzielę 27 września 2009 r. w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela (ul. Niemcewicza 35). Zapraszamy na wspólną Eucharystię na godz. 16.30, a po niej na agapę.

 

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku kroczyli wraz z grupą Biało-Niebieską do tronu Pani Jasnogórskiej, szczególnie dziękujemy za Wasze wszelkie posługi w czasie przygotowań i już podczas drogi.

Dziękujemy naszym kochanym Duchowym Pielgrzymom, którzy jak co roku wsparli nas swoją modlitwą i ofiarą. Każdego dnia za Was sprawowana była Msza św.

Dziękujemy w końcu tym, którzy wsparli dzieło pielgrzymkowe - wszystkim firmom, instytucjom i osobom prywatnym. Dziękujemy Księżom Proboszczom za możliwość przeprowadzenia zbiórek na terenie parafii.

I wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji, wymarszu i wspólnego pielgrzymowania naszej grupy, mówimy wielkie przeogromne DZIĘKUJEMY! :)